STONA W BUDOWIE
Zapraszamy niebawem do odwiedzenia naszej witryny

W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Polityce Prywatności.
Zamknij

dr inż.

Emilia Janiszewska-Turak

Katedra Inżynierii Żywności i Organizacji Produkcji Wydział Nauk o Żywności Katedra Inżynierii Żywności i Organizacji Produkcji Wydział Nauk o Żywności

foto top500 a.jpg

foto by Krzysztof Szczypiorski

 Jestem laureatką programu Top 500 Innovators. Odbywałam staż w terminie 6 X - 6 XII 2013 w UC Berkeley (grupa 40.8).


Cele programu

Program ma na celu podniesienie kwalifikacji naukowców i pracowników centrów transferu technologii w zakresie współpracy z gospodarką, zarządzania badaniami naukowymi oraz komercjalizacji ich wyników. Realizacja projektu powinna przyczynić się do jak najlepszego wykorzystania krajowych i europejskich środków przeznaczonych na badania tak, aby zapewnić transfer wyników prac B+R do gospodarki. Uczestnik programu w ciągu miesiąca po powrocie do Polski sporządza założenia planu komercjalizacji badań lub założenia planu poprawy efektywności działań centrum transferu technologii z wykorzystaniem wiedzy i umiejętności zdobytych podczas trwania programu.

Najważniejsze założenia programu

Program w całości finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Do 2015 r. na staże i szkolenia zagraniczne wyjedzie łącznie 500 osób.

Szkolenia trwają 2 miesiące i w każdym roku planowane są w terminach: kwiecień – czerwiec i październik – grudzień w grupach po 40 osób.

Tematyka szkoleń:

  • współpraca nauki z gospodarką
  • zarządzanie badaniami naukowymi
  • komercjalizacja wyników badań

Ministerstwo finansuje koszty szkoleń, przelotu, zakwaterowania, wyżywienia, ubezpieczeń i wiz oraz przyznaje uczestnikom zryczałtowane diety wyjazdowe na dodatkowe koszty utrzymania podczas wyjazdu.

Uczestnicy programu będą mogli przyjrzeć się działaniu zagranicznych firm, w których istotną rolę odgrywa komercjalizacja wyników badań, spotkać się z przedsiębiorcami i przedstawicielami venture capital oraz zweryfikować i wzbogacić swoje pomysły na przedmiot i sposób prowadzenia badań naukowych.Ministerstwo zorganizuje dla uczestników programu w latach 2012-2015 działania wspierające ich aktywność w zakresie innowacji, transferu technologii i komercjalizacji wyników badań oraz będzie wspierać inicjatywy uczestników w tych obszarach.

 

żródło informacji strona http://top500innovators.org/

Top 500 Innovators strona oficjalna

Oficjalna strona Programu Top 500 Innovators

więcej...

Top 500 Innovators blog

Opis zajęć i najważniejszych wydarzeń podczas pobytu na UC Berkeley grupy Top 500 40.8

więcej...